WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!
Hi, how can I help?

İletişim kurarken, işlerinizi yürütürken etrafınızdaki kişilerin duygularını denetliyor musunuz? Bu ilk aşamada kulağınıza ek bir iş veya yorucu bir süreç gibi gelebilir.

Etrafınızdaki kişilerin duygularını denetlemek ve anlamak
iletişim adına bir sihir etkisi oluşturur.

Duygusal Zekâ Eğitimi

İletişim kurarken, işlerinizi yürütürken etrafınızdaki kişilerin duygularını denetliyor musunuz?

Bu ilk aşamada kulağınıza ek bir iş veya yorucu bir süreç gibi gelebilir. Ancak etrafınızdaki kişilerin duygularını denetlemek ve anlamak iletişim adına bir sihir etkisi oluşturur. Kişiler sizinle paylaşımda bulunmaktan, sohbet etmekten hoşlanırlar. Sizi dinlerler ve söylediklerinizi daha çok yaparlar.

Bununla birlikte siz etrafınızdaki kişilerin neler hissettiklerini ve ne istediklerini anladığınız için ne yapmanız gerektiğinin farkında olarak doğru davranışları sergilersiniz. Yani, istediğiniz sonuca ulaşmak için tutum ve davranışlarınızı en doğru şekilde kurgularsınız. Tüm bunları size kazandıran duygusal zekâ becerileridir.

En güçlü duygusal zekâ becerilerine sahip kişiler belki Kapalı Çarşı esnaflarıdır. Çünkü Kapalı Çarşı esnafları diğer esnaflara nazaran çok daha yoğun bir şekilde müşterilerinin ne düşündüklerine ne hissettiklerine odaklanırlar. Bu da onların ikna becerilerini güçlendirir ve daha kolay satış yapmalarını sağlar. Bundan dolayı Kapalı Çarşı esnaflarının insan sarrafı oldukları ve/veya şeytan tüyüne sahip oldukları söylenir.

Duygusal
Zekâ Eğitimi

  • Özellikle son on yılda şirketlerin tercih ettikleri eğitimler arasında duygusal zekâ becerileri eğitimi üst sıralara çıkmaya başladı. Bu eğitimle şirketler personellerini yönetim, satış, müşteri ilişkileri ve ekip çalışması süreçlerinde daha etkin kılmayı amaçlıyorlar.
Siz de FD Akademi “Duygusal Zekâ Becerileri” eğitimini personelleriniz için alarak yönetim, satış, müşteri ilişkileri ve ekip çalışması süreçlerinde daha etkin olabilirsiniz.

TOP