WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!
Hi, how can I help?

Takım çalışması eğitimi, verimliliği, çalışan memnuniyetini ve aidiyetini arttıran bir eğitimdir.

Şirketlerin hedeflerine ulaşmaları için personellerin kolektif inanca, ortak değer ve davranışlara sahip olmaları gerekir.

Yüksek performans,
ortak hedeflere sahip ekip üyelerinin özverili çalışmaları ile ortaya çıkar.

Takım Çalışması Eğitimi

Toplantı ve tartışma kültürü, bilgi ve tecrübe paylaşımı, yapıcı iletişim, önyargısız iletişim ve koşulsuz destek ancak takım çalışması kültürünü benimsemiş çalışanların sahip oldukları değerlerdir.

Takım çalışması kültürü olmayan ekiplerde, sorunlar ertelenir, ekip üyeleri birbirine eksik destek ve bilgi paylaşımında bulunur, yıkıcı iletişim kullanılır, işler gecikir, verimlilik düşüktür ve ekip üyeleri birbirlerini eleştirmek için dinler. Takım çalışması kültürünü benimsememiş ekipler daha bir çok olumsuz durum söz konusudur.

Bu tür ekiplerde çalışanların bir kısmı veya büyük bir kısmı sürekli değişir. Eleman sirkülasyonu fazladır.  Hiçbir şirket bu ve benzeri durumların kendi bünyesinde yaşanmasını kesinlikle istemez.

Ekip üyeleri her ne kadar yetişkin veya deneyimli olurlarsa olsunlar takım kültüründen uzak olabilirler.

Kimi ekiplerde ise çok fazla sorun, tartışma ve uyumsuzluk olmasa da verimlilik düşüktür. Buda takım çalışması kültürünün zayıf olduğunun göstergesidir.

Çok iyi donanımlara sahip çalışanlara sahip olabilirsiniz. Ancak bu çalışanlar kendi ekip arkadaşları ile sinerji oluşturacak şekilde uyumlu çalışmıyorlarsa istenilen sonuçlar elde edilemez.

Takım Çalışması
Eğitimi

 • “Bir araya gelmek bir başlangıçtır; beraberliği sürdürmek bir ilerleme. Beraber çalışmaksa başarıdır.”
  Henry Ford

Takım Çalışması

 • Bir futbol takımı üzerinden örneklendirebiliriz.

  Çok yüksek bedeller ile transfer edilmiş, çok yetenekli futbolculara sahip, ama başarısız olan bir futbol takımını düşünebilirsiniz.
 • En iyi futbolcular transfer edilir,

  yüksek bedeller ödenir ve kaldıkları evlere kadar en iyi imkanlar sunulur. Tüm bunlara rağmen takım başarısız olur. Çünkü takım ruhu tam anlamıyla sağlanamamıştır.
 • Dolayısıyla,

  ne kadar yetenekli insan kaynağına sahip olursanız olun takım çalışması eğitimi her yıl farklı uygulamalarla birimlerin alması gereken bir eğitimdir.
 • Takım çalışması eğitimi

  içerdiği eğlenceli oyunlar ile takım ruhunun tazeliğini korumasını çalışanların kişisel motivasyonlarının artmasını sağlar.
FD akademi takım çalışması eğitimini indoor ve outdoor olarak iki farklı biçimde gerçekleştirir.

TOP