WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!
Hi, how can I help?

Zaman hırsızları üretkenliği azaltır, iş kalitesini düşürür ve asinerjiye neden olur. Şirketlerin rekabette üstünlük elde etmeleri veya rekabet güçlerini korumaları için en değerli kaynaklardan biri olan zamanı etkin yöneten bir ekip’e sahip olmaları gerekir.

Bir kurum içerisinde zaman yönetimi kültürüyle ilgili %10’luk bir kayıp şirketin verimliliğini çarpan etkisiyle %30’lara kadar düşürebilir.

Zaman Yönetimi Eğitimi

Gerçekleştirdiğimiz analizlerde bazı şirketlerde zaman kaybının birimlerin bir kısmında %70’lere kadar ulaştığını tespit ettik. İnanılması güç bir durum dimi? Ancak bu ve benzeri sonuçlar maalesef karşımıza zaman zaman çıkıyor.

Zaman en önemli sermayelerimizin başında gelir. Sermayenin canlı kalabilmesi için sürekli denetlenmesi gerekir. Şirket olarak zamanınızı neye harcadığınızı nasıl denetliyorsunuz? Denetleyemediğiniz zamanınızı sizce etkin yönetebilir misiniz? Bu pek mümkün değil.

FD akademi gerçekleştirdiği zaman yönetimi eğitimlerinde öncelikle zaman denetimi üzerine çalışır. Eğitimlerde öncelikli olarak kitap okumaya bile zaman bulamadıklarını iddia eden kişiler üzerinden uygulama yapılır. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde (30.000+katılımcı) “kesinlikle kitap okumaya ayıracak hiç zamanın yok” diyen kişilerin bile günde en az 30 dk. kitap okumaya ayıracak zamanlarının olduğu ortaya çıktı.

Zaman
Yönetimi Eğitimi

  • Zamanı etkin yönetmek verimliliği arttırmakla birlikte, stresin dengelenmesi ve mutluluk oranının artmasına katkı sağlar. Çünkü sürekli bir şeylerin eksik kaldığını, yetişmediğini düşünmek insan olduğunun yüksek strese kapılmasına ve bundan dolayı mutsuz olmasına neden olur. Bu durum iş yerinde ekip çalışmasının azalmasına ve çatışmaların artmasına da neden olur.

Zaman Yönetimi Eğitim İçeriği

  • “Zamanımızı nasıl kontrol altına alabiliriz?”
  • “Geriye doğru planlama nasıl yapılır”
  • “Zaman denetimini nasıl gerçekleştiririz?”
  • “Hedeflerimizi ulaşabilir kılmak için nasıl bir analiz yapmalıyız”
  • Daha detaylı bilgi ve teklif için hemen bizimle iletişime geçin.
“Modern sanayi çağını belirleyen en önemli etken buharlı makine değil, zamandır.”
Lewis Mumford

TOP